PRIM Tourbillon Leoš Janáček

K jubilejnímu výročí společnosti MPM-Quality, výrobce hodinek PRIM, jsme pro Vás připravili limitovanou, exkluzivní kolekci dámských hodinek pod názvem PRIM Tourbillon Leoš Janáček. Ke světoznámému skladateli a představiteli české hudby Leoši Janáčkovi nás pojí nejen stejný kraj v předhůří Beskyd, ale i obdiv ke způsobu tvorby. Leoš Janáček překročil hranici tradičního myšlení a ustálených představ a našel svůj nenapodobitelný hudební výraz. Při tvorbě této kolekce jsme se inspirovali jeho přístupem a vytvořili jsme jedinečnou kolekci hodinek s královskou hodinářskou komplikací - tourbillonem, kterou poprvé v České republice nabízíme v dámském provedení. Hudba Leoše Janáčka nás provází již více než 100 let a díky své originalitě je aktuální i dnes. Abychom se jí přiblížili, spojili jsme v kolekci nadčasový design a špičkové materiály, které nám kraj Leoše Janáčka nabízí.

Technologie

Královská hodinářská komplikace - Tourbillon. Tourbillon je mechanismus, který kompenzuje (vyrovnává) vliv gravitace země na přesnost chodu hodinek. Jde o mechanický kotvový mechanismus umístěný uvnitř pohyblivé platformy se setrvačkou uprostřed a otáčející se kolem vlastní osy jedenkrát za jednu minutu a tím je zajišťována změna polohy setrvačky vůči zemskému jádru. Jde o jednu z tzv. komplikací vysoké hodinařiny - Haute Horlogerie. Vynalezl jej A. L. Breguet v roce 1795. Hodinky s tourbillonem nabízí pouze kvalitní hodinářské značky a je to vodítko pro prvotní posouzení kvality značky.

arrow

Leoš Janáček

je jeden ze světově nejproslulejších českých hudebních skladatelů, který pochází z Hukvald na Frýdecko-Místecku. Skladatel, jehož dílo patří k pilířům moderní hudby, pocházel z učitelské rodiny. Studoval v Brně, Praze, Lipsku a ve Vídni. Svůj profesní život spojil s Brnem, kde působil jako ředitel varhanní školy, učil na konzervatoři v Brně a v Praze. Ve svém díle vycházel z moravského folkloru, jehož byl obdivovatelem a znalcem. Janáček vytvořil devět oper, z nichž nejslavnější je Její pastorkyňa (1903) podle dramatu Gabriely Preissové. Opera, již původně Národní divadlo v Praze odmítalo uvést, sklidila úspěch ve Vídni, v Německu i v New Yorku. K dalším operám pak patří Příhody lišky Bystroušky, Káťa Kabanová či Věc Makropulos. Světový ohlas Janáčkovi zajistila i komorní kantáta Zápisník zmizelého či ve staroslověnštině zpívaná Glagolská mše.

Podporujeme

Pravidelně podporujeme mezinárodní hudební festival Janáčkův máj, který je věnován především klasické hudbě, ale již tradičně má na něm své místo i jazz, mluvené slovo a tanec. Dramaturgie festivalu se zaměřuje především na hudbu Leoše Janáčka a od roku 1976 nese festival i jeho jméno. Tento moravský hudební klenot se třpytí rok od roku více a více díky jemným a přesným brusům, které s přibývajícími lety a s nezbytnou profesionální péčí mu dodávají nenapodobitelnou a jedinečnou charakteristiku. Festival zavítá vždy několika svými koncerty do Ostravy i do dalších měst Moravskoslezského kraje, aby interpretačním mistrovstvím svých hostů i kvalitou nabízeného programu potěšil a obohatil co nejvíce posluchačů. Vždyť na festivalových koncertech se potkává česká, evropská a světová interpretační špička a nabízí to nejlepší z hudby čtyř staletí.

arrow

PRIM Tourbillon Leoš Janáček
Lady´s Gold

E-SHOP

Hodinky z kolekce PRIM Tourbillon Leoš Janáček jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli upravené následným leštěním. Pouzdro je u tohoto modelu zlaceno odolnou metodou IPG. Reliéfní číselník s průzorem odkrývá mechanický strojek s královskou hodinářskou komplikací zvanou tourbillon. Ten rotuje na pozici 6 hodin, zároveň plnící (suplující) funkci sekundové ručky. Na pozici 2 hodiny v kruhovém čítači je umístěn datum ukazující kalená (modře) zabarvená ručka. Jednou z předností tohoto mechanického modelu je i ručkou znázorněná rezerva nátahu, to je doba chodu strojku než se zastaví. Garantovaná doba chodu je 36 hodin při plném natažení. Hodinky jsou vybaveny safírovým konvexním sklem, které je vysoce odolné proti poškrábání. Celý mechanismus je uzavřen dnem s průzorem z minerálního skla, po jehož obvodu je uvedena stručná charakteristika modelu spolu s výrobním číslem. Vodotěsnost 5 ATM, předurčuje tento model k nošení ke společenským příležitostem. Tyto luxusní hodinky jsou dodávány spolu s certifikátem a záručním listem ve vysoce leštěném dřevěném boxu.

 

arrow
arrow
arrow
arrow
arrow